Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Interreg – 15 lat po rozszerzeniu Unii Europejskiej

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

„Interreg – 15 lat po rozszerzeniu Unii Europejskiej” - to konferencja, która odbyła się 6 marca 2019 r. w Zielonej Górze. Szereg gości przybliżył mieszkańcom i instytucjom, czym w praktyce są fundusze unijne na pograniczu.

Konferencja objęta patronatem przez marszałek Elżbietę Annę Polak zgromadziła licznych gości – w tym konsula generalnego Hansa Jörga Neumanna z Wrocławia, Ursulę Bretschneider odpowiedzialną za program INTERREG w Ministerstwie Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów w Poczdamie, Artura Harca z Departamentu Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, przedstawicieli Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, starostów, burmistrzów, wójtów i wielu innych. 

Euroregion PRO EUROPA VIADRINA był jedną z instytucji poproszonych o przedstawienie jednego z projektów, w których jest partnerem: DIALOG. Został on zaprezentowany przez Krzysztofa Szydłaka – Dyrektora Biura, wraz z Carstenem Jacobem – Dyrektora Biura Euroregionu Spree-Neisse-Bober.

Spotkanie było okazją do poznania przykładowych projektów z obszaru pogranicza ostatnich perspektyw finansowych: zarówno inwestycyjnych, jak i związanych z działaniami miękkimi, inwestycyjnymi, innowacjami i wiele innych; a także podsumowania efektów i dyskusji o konieczności kontynuowania współpracy z wsparciem finansowym Unii Europejskiej. 

 • Kontakt
  Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina"

  ul. Władysława Łokietka 22
  PL-66-400 Gorzów Wlkp.
  Tel.: (+48) 095 / 735 84 47
  Fax: (+48) 095 / 735 84 61
  info@euroregion-viadrina.pl
  www.euroregion-viadrina.pl

   
  Biuro w Niemczech:

  Mittlere Oder e.V.

  Holzmarkt 7
  D-15230 Frankfurt (Oder)
  Tel.: (+49) 0335/ 66 594 -0
  Fax: (+49) 0335/ 66 594 -20
  info@euroregion-viadrina.eu
  www.euroregion-viadrina.de

 • Google Translate
 • Mapa

 • Newsletter

  Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

 • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA