Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Zdalne posiedzenie Komitetu Monitorującego programu Interreg Brandenburg – Polska

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

5 maja 2026 r. odbyło się zdalne posiedzenie Komitetu Monitorującego programu współpracy Interreg VI A Brandenburg – Polska 2021–2027. Podczas obrad oceniono projekty zgłoszone w ramach celów szczegółowych dotyczących adaptacji do zmian klimatu, zapobiegania ryzyku klęsk żywiołowych oraz ochrony przyrody i różnorodności biologicznej.

Wśród zatwierdzonych projektów znalazły się również inicjatywy realizowane z udziałem instytucji z obszaru Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA, m.in.:

  • „Resilienz Oder–Warthe II” – projekt realizowany pod przewodnictwem miasta Seelow, z udziałem m.in. Gminy Santok i Powiatu Gorzowskiego,
  • „Bezpieczne Dwumiasto” – projekt realizowany przez Gminę Słubice we współpracy z miastem Frankfurt nad Odrą.

Członkom Komitetu przedstawiono również aktualny stan wdrażania programu Interreg oraz perspektywy jego dalszej realizacji.

Gratulujemy wszystkim wnioskodawcom, których projekty uzyskały dofinansowanie.

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA