Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Relacja ze spotkania roboczego ASF w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA – prewencja i środki zaradcze

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

Zachęcamy do obejrzenia relacji ze spotkania roboczego "ASF w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA – prewencja i środki zaradcze"!

Temat jest aktualny na pograniczu polsko-niemieckim od 2019 r. Po kilku przypadkach, zwłaszcza w południowo-wschodniej części województwa lubuskiego. W oparciu o zainteresowanie wyrażone przez gabinety weterynaryjne powiatów MOL i LOS oraz miasta Frankfurtu nad Odrą, Euroregion PRO EUROPA VIADRINA zachęcił do wymiany doświadczeń pomiędzy niemieckimi i polskimi ekspertami, która odbyła się 2 września 2020 roku w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Rainer Schinkel, przewodniczący Mittlere Oder e.V., niemieckiego stowarzyszenia Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA oraz radny powiatu Märkisch-Oderland, pani Gundula Teltewskaja, wójt powiatu Odra-Spree, oraz pan Claus Junghanns, burmistrz Frankfurtu nad Odrą, spotkali się w Gorzowie Wlkp. z p. Zofią Batorczak, urzędowym lekarzem weterynarii województwa lubuskiego oraz panem Waldemarem Gredką, dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz innymi polskimi ekspertami. Przeprowadzili (specjalistyczny) DIALOG na temat zapobiegania i kontroli afrykańskiego pomoru świń (ASF), który był interesujący i konstruktywny dla obu stron.

Działanie zrealizowano w ramach projektu DIALOG 2.0 dofinansowanego z programu operacyjnego Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020

 

 

  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA