Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

"Obrazy przyjaźni" w Lubniewicach

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

W dniach 11-13 września odbyło się w Lubniewicach  polsko- niemieckie spotkanie uczestników projektu "Obrazy przyjaźni", w którym wzięli udział m.in. Burmistrz Lubniewic Radosław Sosnowski i Dyrektor Biura Euroregionu Krzysztof Szydłak.

Do tego ciekawego projektu gmina Lubniewice została zaproszona dwa lata temu przez gminę partnerską Schoneiche bei Berlin. Koordynatorem projektu po stronie niemieckiej była Gudrun Lubeck: prezes stowarzyszenia Naturschutz Aktiv w Schoneiche, koordynatorem po stronie polskiej: Marta Rusakiewicz – kierownik biblioteki w Lubniewicach. 


Dzieci z obu gmin brały udział w corocznych, tygodniowych warsztatach ceramicznych prowadzonych przez artystkę ceramiczkę Erikę Doberstein (łącznie 4 tygodnie warsztatowe). Pani Erika od ponad dwudziestu lat organizuje zajęcia dla dzieci, teraz – wyjątkowo – również dla dzieci z Polski. Uczestnicy na warsztatach wykonali płytki ceramiczne według własnych pomysłów, które następnie samodzielnie wmurowali w mury w Schoneiche i w Lubniewicach. Dzięki temu miały okazję bliżej się poznać, kreatywnie spędzić czas na łonie natury. 

Projekt został złożony przez stowarzyszenie Naturschutz Aktiv, dlatego  podczas  projektu tak ważne było też obcowanie z przyrodą. Dodatkową atrakcją były zabawy integracyjne, wspólne wycieczki m.in. na basen oraz ...nocowanie w prawdziwych wozach cyrkowych. I to w miejscu magicznym- niedaleko urokliwego i tajemniczego Spreewald Park. Każdorazowo dzieci przygotowywały również  program artystyczny, który został zaprezentowany rodzicom podczas spotkań integracyjnych. 

Spotkanie 11-13 września miało na celu ukończenie murku przyjaźni. Był to pozytywny, pełen twórczych działań czas, który na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników.

To trzeba zobaczyć! Zapraszamy do Lubniewic!

 • Kontakt
  Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina"

  ul. Władysława Łokietka 22
  PL-66-400 Gorzów Wlkp.
  Tel.: (+48) 095 / 735 84 47
  Fax: (+48) 095 / 735 84 61
  info@euroregion-viadrina.pl
  www.euroregion-viadrina.pl

   
  Biuro w Niemczech:

  Mittlere Oder e.V.

  Holzmarkt 7
  D-15230 Frankfurt (Oder)
  Tel.: (+49) 0335/ 66 594 -0
  Fax: (+49) 0335/ 66 594 -20
  info@euroregion-viadrina.eu
  www.euroregion-viadrina.de

 • Mapa

 • Google Translate
 • Newsletter

  Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

 • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA