Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

45. posiedzenie Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej w Poczdamie

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

6 maja 2026 r. w Poczdamie odbyło się 45. posiedzenie Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. Obradom po stronie polskiej przewodniczył Wojewoda Lubuski Marek Cebula. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA.





Podczas posiedzenia omawiano m.in. przyszłość współpracy polsko-niemieckiej w kontekście 35-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, kwestie transportu transgranicznego, ratownictwa medycznego, komunikacji kryzysowej oraz sytuacji na granicy polsko-niemieckiej. Zaprezentowano także dobre praktyki realizowane w ramach projektów Interreg.

Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji, instytucji i partnerów współpracy z Polski i Niemiec. Euroregion PRO EUROPA VIADRINA od lat aktywnie wspiera rozwój współpracy transgranicznej oraz dialog po obu stronach Odry.

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA