45. posiedzenie Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej w Poczdamie
6 maja 2026 r. w Poczdamie odbyło się 45. posiedzenie Komitetu ds. Współpracy Przygranicznej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. Obradom po stronie polskiej przewodniczył Wojewoda Lubuski Marek Cebula. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA.
Podczas posiedzenia omawiano m.in. przyszłość współpracy polsko-niemieckiej w kontekście 35-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, kwestie transportu transgranicznego, ratownictwa medycznego, komunikacji kryzysowej oraz sytuacji na granicy polsko-niemieckiej. Zaprezentowano także dobre praktyki realizowane w ramach projektów Interreg.
Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji, instytucji i partnerów współpracy z Polski i Niemiec. Euroregion PRO EUROPA VIADRINA od lat aktywnie wspiera rozwój współpracy transgranicznej oraz dialog po obu stronach Odry.








