Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Dzień Europy 2017 w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

9 maja 2017r. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz siódmy świętują Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Wspólnie kształtować Europę”. Tego dnia w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.
W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz gry i zabawy dotyczące Europy i Unii Europejskiej. Dzieci szkolne mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o Polsce, Niemczech oraz UE. Młodzież zapraszamy do udziału w wykładach i dyskusjach z ekspertami na temat bieżącej sytuacji w Unii Europejskiej.

Głównym punktem programu Dnia Europy 2017 będzie Debata na temat przyczyn i skutków „Brexitu”, w której weźmie udział 80 polskich i niemieckich uczniów (nabór zamknięty). W programie ponadto występy artystyczne, turniej Minigolfa, piknik Europejski i wiele innych atrakcji skierowanych także do starszych mieszkańców Dwumiasta. Patronat nad Dniem Europy 2017 objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Premier Kraju Związkowego Brandenburgii - dr Dietmar Woidke. Zapraszamy do udziału w słubicko-frankfurckim wydarzeniu. Zgłoszenia na poszczególne punkty programu prosimy kierować bezpośrednio na e-mail: mail@frankfurt-slubice.eu. Liczba miejsc ograniczona.


Załączniki do pobrania:
Program Dzień Europy 2017 (639.82 kb)

 

Źródło: http://slubice.pl/pl/wiadomosci/?id=3994 

 • Kontakt
  Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina"

  ul. Władysława Łokietka 22
  PL-66-400 Gorzów Wlkp.
  Tel.: (+48) 095 / 735 84 47
  Fax: (+48) 095 / 735 84 61
  info@euroregion-viadrina.pl
  www.euroregion-viadrina.pl

   
  Biuro w Niemczech:

  Mittlere Oder e.V.

  Holzmarkt 7
  D-15230 Frankfurt (Oder)
  Tel.: (+49) 0335/ 66 594 -0
  Fax: (+49) 0335/ 66 594 -20
  info@euroregion-viadrina.eu
  www.euroregion-viadrina.de

 • Mapa

 • Google Translate
 • Newsletter

  Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

 • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA