Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Konferencja na temat budowania dobrego wizerunku Polski

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

Samorządy odgrywają ogromna rolę w kształtowaniu pozytywnego wizerunku naszego kraju – to jedna z konkluzji środowej (29 marca 2017) konferencji na temat współpracy rządu i samorządu. Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z całej Polski otworzył podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek. Euroregion PRO EUROPA VIADRINA reprezentował Krzysztof Szydłak - Dyrektor Biura.

Uczestnicy konferencji zapoznali się z kierunkami polityki zagranicznej i priorytetami dyplomacji publicznej w 2017 r. Kładą one nacisk na poprawę naszego wizerunku poprzez bezpośrednie oddziaływanie na inne społeczeństwa. Obecny na obradach sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak podkreślił, że obecny cel dyplomacji publicznej to „moda na Polskę”, zarówno w relacjach gospodarczych jak i w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

Uczestnicy konferencji omówili przykłady najciekawszych działań podejmowanych na tym polu przez polskie samorządy. Należą do nich np. misje gospodarcze pod hasłem „Lubuskie idzie w świat”, transgraniczne ścieżki rowerowe w województwie zachodniopomorskim oraz liczne festiwale, wystawy, wydarzenia kulturalne i wymiany na poziomie lokalnym. Działania takie są prowadzone na wielu poziomach – przez województwa, miasta, czy w ramach euroregionów.

W dalszej części spotkania omówiono też sposoby promowania Polski jako marki. Wiceminister Chwałek zachęcił samorządowców do skorzystania z przygotowanej przez MSWiA publikacji pt. „Biało-czerwona”. Zawiera ona praktyczne wskazówki na temat tego jak godnie prezentować barwy narodowe – na co dzień i w sytuacjach oficjalnych. Publikacja jest dostępna do pobrania za darmo na stronie internetowej MSWiA. 


źródło/ foto: www.mswia.gov.pl 

 

 

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA