Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Krajobraz muzeów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

W Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA znajduje się wiele muzeów prezentujących jego dziedzictwo kulturowe. Wśród nich znajdziemy nie tylko słynne ponadregionalnie obiekty jak Muzeum Kleista we Frankfurcie n. Odrą lub Muzeum Lubuskie w Gorzowie Wlkp.- ale także wiele małych muzeów regionalnych, miejsc pamięci czy muzeów przyrody lub rolnictwa. W ramach realizacji projektu „Krajobraz muzeów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA“ , finansowanym przez Fundusz Małych Projektów (FMP) Programu Kooperacji INTERREG V A Polska -Brandenburgia 2014-2020 , zostały zebrane Informacje dotyczące obiektów mieszczących muzea po obu stronach Odry dla różnych grup docelowych.

Dzięki współpracy i merytorycznemu wsparciu ze strony Museumsverband des Landes Brandenburg e.V. oraz Muzeum Lubuskiego z Gorzowa Wlkp. powstała baza danych online (Geoportal) , która prezentuje 32 wybrane instytucje. Przy pomocy jednego kliknięcia zainteresowane osoby mogą otrzymać dane kontaktowe , informacje o wystawach i propozycjach pedagogiki muzealnej, fotografie oraz linki do poszczególnych muzeów. Te bazę danych można odnaleźć na stronie internetowej w geoportalu euroregionu (pod hasłem muzea). Te informacje są dostępne po polsku i niemiecku i angielsku.

W ramach projektu ulotka, który ze względu na swój format, nadaje się szczególnie do planowania i wzięcia go ze sobą na wycieczki w euroregionie. Można tam znaleźć adresy i informacje kontaktowe do muzeów oraz mapkę euroregionu. , gdzie są zaznaczone instytucje muzealne.

Propozycje te są skierowane nie tylko do turystów ale także do instytucji kształceniowych jak np. szkoły. Mamy nadzieje, że przy ich pomocy zwiększy się ilość wzajemnych wizyt z Polski, Niemiec oraz z zagranicy, szczególnie dla klas szkolnych w ramach projektów kształceniowych. W ten sposób wiedza o wspólnym dziedzictwie kulturowym w obszarze przygranicznym zostanie poszerzona i pogłębiana.

NazwaDataRozmiar
liste-der-museen-in-der-euroregion_pro-europa-viadrina-1.pdf

Liste der Museen in der Euroregion PRO EUROPA VIADRINA

2019-12-166985.16 KB
 • Kontakt
  Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina"

  ul. Władysława Łokietka 22
  PL-66-400 Gorzów Wlkp.
  Tel.: (+48) 095 / 735 84 47
  Fax: (+48) 095 / 735 84 61
  info@euroregion-viadrina.pl
  www.euroregion-viadrina.pl

   
  Biuro w Niemczech:

  Mittlere Oder e.V.

  Holzmarkt 7
  D-15230 Frankfurt (Oder)
  Tel.: (+49) 0335/ 66 594 -0
  Fax: (+49) 0335/ 66 594 -20
  info@euroregion-viadrina.eu
  www.euroregion-viadrina.de

 • Mapa

 • Google Translate
 • Newsletter

  Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

 • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA