Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

MOSiR AKTYWNIE NA POGRANICZU

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

10 sierpnia br. w biurze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” zostały podpisane umowy na dofinansowanie dwóch imprez sportowych w roku 2021 z Funduszy Małych Projektów. Kolejne, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą od lat aktywnie korzysta z dofinansowania unijnego w realizacji swoich przedsięwzięć: Współpraca pomiędzy sportowcami z Kostrzyna nad Odrą i Seelow jest dla nas bardzo ważna, zatem rokrocznie staramy się aktywizować polsko-niemieckie pogranicze. Niestety, w tym roku ze względu na pandemię COVID-9 musieliśmy przełożyć planowane na jesień 2020 turnieje sportowe w tenisie stołowym i piłce nożnej. - mówi Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski - Chciałbym w tym miejscu podziękować pracownikom Euroregionu „Pro Europa Viadrina” za możliwość ich realizacji w roku kolejnym.

„Euroregionalny Turniej Piłki Nożnej 2020” to kontynuacja organizowanych rokrocznie w sierpniu turniejów piłkarskich Orlików. Turnieje te wpisały się już na stałe w kalendarz sportowy obu miast, bo są nie tylko okazją do rywalizacji w duchu fair play ale także do wymiany doświadczeń pomiędzy szkoleniowcami. W roku 2021 odbędzie się „zaległy” turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt rocznika 2010 i młodsi, który będzie miał nową formułę - wezmą w nim udział stowarzyszenia piłkarskie z Kostrzyna nad Odrą i Seelow. Ograniczona ilość zespołów spowoduje, że będzie to prawdziwy maraton piłkarski, w którym kibice ani na chwilę nie będą mieli czasu na nudę. Jest to także wyjście naprzeciw oczekiwaniom samych trenerów, którzy w latach poprzednich prosili o taką właśnie formułę turnieju - czekają na nas zatem prawdziwe, sportowe emocje na płytach kostrzyńskiego stadionu!

„III Memoriał Marcina Bąka: Polsko-niemiecki turniej tenisa stołowego” to ukłon kostrzyńskiego MOSiR i UKS Warty Kostrzyn nad Odrą w kierunku entuzjastów tenisa stołowego. Memoriał zmarłego przedwcześnie wybitnego, kostrzyńskiego sportowca w osobie Marcina Bąka, będzie okazją do dwudniowej rywalizacji pomiędzy tenisistami stołowymi z polsko-niemieckiego pogranicza w czterech kategoriach wiekowych (do lat 30, 31-45 lat, 46-60 lat i pow. 60 lat) oraz kategorii OPEN. Już wkrótce ruszą zapisy na turniej, zatem zachęcamy do odkurzenia paletek i sprawdzenia swoich sił przy tenisowym stole!

Oba projekty są dofinansowane w ramach  Funduszu Małych Projektów Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA Programu INTERREG VA.

 

źródło: MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

 

 • Kontakt
  Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina"

  ul. Władysława Łokietka 22
  PL-66-400 Gorzów Wlkp.
  Tel.: (+48) 095 / 735 84 47
  Fax: (+48) 095 / 735 84 61
  info@euroregion-viadrina.pl
  www.euroregion-viadrina.pl

   
  Biuro w Niemczech:

  Mittlere Oder e.V.

  Holzmarkt 7
  D-15230 Frankfurt (Oder)
  Tel.: (+49) 0335/ 66 594 -0
  Fax: (+49) 0335/ 66 594 -20
  info@euroregion-viadrina.eu
  www.euroregion-viadrina.de

 • Mapa

 • Google Translate
 • Newsletter

  Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

 • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA