Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Szkolenie dla nauczycieli (w języku niemieckim)

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum we współpracy z Centrum Międzykulturowego Nauczania Uniwersytetu Europejskiego Viadrina już po raz trzeci zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach „Praca w grupach międzykulturowych –animacja, analiza i aktywacja”.

Miejsce: Collegium Polonicum, sala: 20
Data: poniedziałek, 20.03.2017, godz. 10.00-16.00
Prowadzące: pani Stefanie Vogler-Lipp i pani Ulrike Zillmer (Centrum Międzykulturowego Nauczania Uniwersytetu Europejskiego Viadrina)
Temat: Metody motywacji ucznia w nauczaniu języków obcych

Główne zagadnienia: praca z grupami międzykulturowymi, szacunek, empatia i nieporozumienia w grupie, metody szkolenia i animacji grup


Prowadzące szkolenie pragną wspólnie z nauczycielami języków obcych, opiekunami grup i zespołów opracować metody inicjowania powstawania grup oraz określania wraz z uczniami/studentami wspólnego celu zajęć i dążenia do niego. Chcą one również porozmawiać o tym,  jak radzić sobie z akceptacją innych i jak rozwijać empatię w grupie. W trakcie szkolenia będą przeprowadzone interaktywne ćwiczenia.

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie.

Maksymalna liczba uczestników: 20.

Prosimy o zgłaszanie udziału z podaniem dotychczasowego doświadczenia związanego z pracą  w międzykulturowych grupach mailowo do dnia 14.03.2016 u pani Astrid Kapler w Lektoracie Języków Obcych Collegium Polonicum: kapler@europa-uni.de

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA