Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Uroczyste podpisanie porozumienia partnerskiego dla projektu Coaching VIADRINA - nowe szanse

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

2 września 2020 r. w siedzibie Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie Członków Zarządu Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA Janusza Krzyśków i Rainera Schinkela wraz z przedstawicielami obu biur Elżbietą Karmazyn, Kierownikiem Zespołu Projektów Euroregionalnych i Toralfem Schiwietzem, dyrektorem biura we Frankfurcie nad Odrą.

Spotkanie odbyło się z okazji uroczystego podpisania porozumienia partnerskiego w związku z realizacja projektu Coaching VIADRINA – nowe szanse.


Przypomnijmy, że  Coaching VIADRINA – nowe szanse to nie tylko organizowanie i pośredniczenie w kontaktach pomiędzy polskimi i niemieckimi instytucjami, ale także wzmacnianie ich trwałości i różnorodności.

Odbywa się to poprzez zaplanowane w ramach projektu działania takie jak m.in. rozmowy specjalistyczne, podróże studyjne, warsztaty, platformy współpracy oraz organizowanie i pośredniczenie w kontaktach pomiędzy instytucjami realizującymi polsko- niemiecką współpracę.

Projekt potrwa do końca czerwca 2022 roku i jest finansowany w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia - Polska (Województwo Lubuskie) 2014-2020.

Krótka relacja ze spotkania ukazała się między innymi w TVP: https://gorzow.tvp.pl/49674453/euroregion-pro-europa-viadrina-bedzie-pomagac-dzieciom-i-mlodziezy 

  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA