Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Warsztaty SWOT dla naszego Euroregionu

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

W dniu 31 maja 2021 r. odbyły się polsko-niemieckie warsztaty poświęcone analizie mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń dla naszego Euroregionu.

Działania te są związane  z pracami w związku  z aktualizacją  Koncepcji Rozwoju i Działania VIADRINA 21+. W warsztatach uczestniczyli:   Małgorzata Domagała wiceprezydent Gorzowa Wlkp,  Janusz Krzyśków członek zarządu, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, organizacji społeczno – gospodarczych oraz przedstawiciele podmiotów zaangażowanych we współpracę polsko – niemiecką.

 

Uczestnicy warsztatów dyskutowali o tym w jaki sposób należy ukierunkować przyszłą współpracę, aby wspierać integrację po obu stronach, poprawić jakość życia, wzmocnić siłę gospodarczą, zrównoważyć różnorodne dysproporcje, aby móc się lepiej przygotować do obecnych wyzwań wynikających ze zmian demograficznych, pandemii, kryzysu klimatycznego, globalizacji i cyfryzacji i móc lepiej na nie reagować. Co można osiągnąć szczególnie skutecznie lub łatwiej poprzez współpracę transgraniczną?

Warsztaty były moderowane przez dyrektorów obu biur: Krzysztofa Szydłaka i Toralfa Schiwietza.

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA