Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Wizyta studyjna w Gigafactory Tesla

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

Euroregion PRO EUROPA VIADRINA zorganizował na wizytę studyjną dotyczącą kształcenia zawodowego w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie potencjałów i szans we współpracy transgranicznej.

Z zaproszenia skorzystali z polskiej strony m.in. Miasto Gorzów (z reprezentacją pod przewodnictwem prezydenta Jacka Wójcickiego i wiceprezydent Małgorzaty Domagały), Powiat Słubicki (reprezentowany przez grupę ze starostą Leszkiem Bajonem) i Gmina Bogdaniec (reprezentowana przez zastępcę wójta Rafała Deptułę).

Program przewidywał między innymi wizytę w Gigafactory Tesla, podczas której uczestnicy mieli okazję poznać dualny system kształcenia, który został przedstawiony przez pracowników zajmujących się w fabryce szkoleniami oraz rekrutacją.

Po wizycie polska i niemiecka delegacja przeprowadziły dyskusję, podczas której wspólnie omówiono potencjały i szanse współpracy transgranicznej w obszarze edukacji zawodowej. Punktem wyjściowym do rozważań była Koncepcja Edukacyjna VIADRINA 21+ zawierająca charakterystykę systemów edukacyjnych obu krajów oraz interkulturowe kwestie współpracy międzynarodowej. Założenia koncepcji zostały przedstawione przez dyrektorów biur, Krzysztofa Szydłaka oraz Toralfa Schiwietza.

Drugi dzień wizyty poświęcony był targom zawodowym „Startzeit@See Edukacja-Zawód-Kariera” oraz wizycie w Szkole Europejskiej Zespół Szkół Ponadpodstawowych Oder-Spree w Fürstenwalde. 

Cała wizyta studyjna odbyła się w ramach projektu DIALOG 2.0.

Relacje ze spotkania mogą Państwo przeczytać również na stronach Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Powiatu Słubickiego.

https://um.gorzow.pl/aktualnosci/prezydent-wojcicki-w-gigafabryce-tesli.html?fbclid=IwAR3uDVXOwKAEv1I-A_ZNXH85xOR_e04YOrJjpQQviYrHAr61y_D7SE6pPWw 

https://www.powiatslubicki.pl/aktualnosci/2228-wspolpraca-naszej-mlodziezy-z-tesla-coraz-blizej?fbclid=IwAR1hloDn8MWfyIGnodPX9oOWR78ZNoGS68skS_zRH3YBRUm_W0CtJ2RmukU 

 

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA