Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

Wizyta studyjna w Niemczech 13-14.06.2022 r.

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

W dniach od 13 do 14 czerwca 2022 r. odbył się wyjazd studyjny polskich przedstawicieli organizacji senioralnych z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim i Kostrzynie nad Odrą, Gorzowskiej Rady Seniorów, przedstawicieli władz miejskich Gorzowa Wielkopolskiego, Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłodawie oraz Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wielkopolskim do Frankfurtu nad Odrą i Briesen (Mark).

 

Wyjazd, który odbył się w ramach Tygodnia Seniora Kraju Związkowego Brandenburgia, był rewizytą do podróży studyjnej niemieckich przedstawicieli organizacji senioralnych do Polski w listopadzie ubiegłego roku. Uczestnicy podróży studyjnej zostali powitani w sali Hanzy w "Bolfrashaus". Christa Moritz, dyrektor zarządzający ARLE gGmbH oraz Erik Rohrbach, autor i przedstawiciel Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora, opowiedzieli o różnych projektach senioralnych realizowanych w dwumieście. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni niemieckich, polskich i afrykańskich wraz z chórem Lebensfreude. Po rejsie statkiem po Odrze goście wzięli następnie udział w uroczystym otwarciu Brandenburskiego Tygodnia Seniora w pomieszczeniach Fanfarengarde oraz zwiedzili Bajkowy Las.

W dniu 14.06.2022 r. grupa udała się do Briesen (Mark), gdzie pani Susann Boeck przedstawiła działalność Biura Odervorland na rzecz seniorów oraz różne projekty polsko-niemieckie. Po powrocie do Frankfurtu uczestnicy zwiedzili kościół Mariacki, a następnie wzięli udział w wykładzie Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów na temat: "SMART city Frankfurt nad Odrą i Słubice (Jak należy projektować miasta przyjazne seniorom)".

Chcielibyśmy serdecznie podziękować ARLE gGmbH, która pomogła w przygotowaniu wyjazdu studyjnego i towarzyszyła nam przez cały czas. Szczególnie w dziedzinie pracy z seniorami we Frankfurcie nad Odrą może się ona wykazać dużymi zasługami.

Wyjazd studyjny został sfinansowany w ramach projektu "Coaching VIADRINA - nowe szanse" z programu współpracy INTERREG VA Brandenburgia - Polska 2014-2020.

  • Mapa

  • Google Translate
  • Newsletter

    Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

  • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA